Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, oskarża amerykański Fed o korupcję, oto dlaczego

Charles Hoskinson z Cardano udzielił wsparcia dyrektor generalnej Custodia Bank Caitlin Long i oskarżył Rezerwę Federalną USA o korupcję, gdy wyszła na jaw ostatnia wpadka.

  • NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
  • Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, potępił Rezerwę Federalną USA w związku z ostatnimi kontrowersjami.
  • Dyrektor generalny Custodia Bank, Caitlin Long, zirytował się, gdy amerykański Fed rzekomo kontynuował dyskryminację banków.
  • Kwestia ta została ujawniona przez dziennikarkę Fox Eleanor Terrett, która również zwróciła uwagę na wspólny czynnik w dyskryminującym wzorcu.

Charles Hoskinson, założyciel Cardano (ADA), otwarcie oskarżył Rezerwę Federalną USA o „korupcję”. Oświadczenie to pojawiło się w odpowiedzi na ostatnie posunięcie US Red, w którym kontynuowała ona dyskryminację instytucji bankowych. Co więcej, sprawa stała się poważna, gdy na scenę wkroczyła Caitlin Long, dyrektor generalna Custodia Bank.

Hoskinson oskarża amerykańską Rezerwę Federalną

Co więcej, Hoskinson wezwał wyborców do „głosowania na kryptowaluty” w wyborach w 2024 roku. W poście na X napisał: „Pamiętaj, aby w 2024 r. głosować na kryptowaluty, bo inaczej dostaniesz więcej tej korupcji”. Oburzenie Hoskinsona pojawiło się w odpowiedzi na płomienny post Longa, który głośno mówił o rzekomo dyskryminujących praktykach Rezerwy Federalnej.

Co więcej, krytyka Long koncentrowała się na tym, co postrzega jako preferencyjne traktowanie przez Rezerwę Federalną niektórych banków powiązanych z byłymi urzędnikami Fed. Long napisała: „JESTEM PRZERAŻONA. Czy to jest to, na co wygląda – specjalne traktowanie przez Fed innego byłego insidera, zaledwie kilka tygodni po tym, jak Inspektor Generalny Fed „zawiesił” dochodzenie w sprawie praktyk konta głównego Fed?”. Kontrowersje te zostały dodatkowo podsycone przez niedawne rewelacje dziennikarki Fox, Eleanor Terrett.

Terrett ujawniła, że bank fintech Numisma z siedzibą w Connecticut, wcześniej znany jako Currency Reserve, otrzymał warunkową zgodę na dostęp do konta głównego Rezerwy Federalnej. Jest to godne uwagi, ponieważ Numisma, podobnie jak Custodia Bank, jest bankiem nieubezpieczonym przez FDIC i nieregulowanym federalnie. Zatwierdzenie Numismy następuje jednak pomimo wcześniejszego stanowiska Fed, że takie banki są „z natury niebezpieczne i niezdrowe”.

Ponadto Terrett podkreślił kluczowy szczegół, który dodał paliwa do zarzutów. Dziennikarz dodał: „Oba banki, które otrzymały zgodę, były powiązane z byłymi urzędnikami Fed. Jednym z założycieli Numisma jest były wiceprezes Fed Randy Quarles. Drugi bank, Reserve Trust, otrzymał konto główne w 2018 r., a w jego zarządzie zasiada również była wiceprzewodnicząca Fed Sarah Bloom Raskin”. Jednak Fed z Kansas City później cofnął konto główne Reserve Trust w 2022 roku.

Prawnik zajmujący się XRP, John Deaton, dołącza do gry

Ponadto Long zwrócił uwagę na pozornie podwójne standardy. Dyrektor generalny Custodia Bank stwierdził: „Nakaz Fed dotyczący odmowy Custodia zawierał szczegółowe informacje na temat tego, dlaczego te kwestie nie są uleczalne, ale nagle bank o tej samej strukturze regulacyjnej otrzymał przepustkę od Fed – i były gubernator Fed jest w to zaangażowany?”.

Co więcej, John Deaton, wybitny prawnik pro-XRP, dołączył do rosnącego chóru głosów oskarżających Rezerwę Federalną USA o korupcję. Po niedawnych zarzutach ze strony założyciela Cardano Charlesa Hoskinsona i dyrektor generalnej Custodia Bank Caitlin Long, Deaton zabrał głos w mediach społecznościowych, aby wyrazić swoje obawy co do uczciwości federalnych agencji regulacyjnych.

Deaton nie przebierał w słowach, stwierdzając: „Jak już wielokrotnie mówiłem, żyjemy w okresie, który książki historyczne opiszą później jako: Rezerwa Federalna nie różni się niczym od innych skompromitowanych agencji federalnych”. Ponadto podkreślił kwestię „drzwi obrotowych” między organami regulacyjnymi a nadzorowanymi przez nie branżami, co jego zdaniem napędza korupcję.

Ponadto zaproponował konkretne środki legislacyjne w celu zwalczania tego problemu, jeśli wygra wyścig do Senatu USA. Prawnik XRP napisał: „Napiszę ustawę uniemożliwiającą osobie odejście z pracy jako amerykański regulator, aby natychmiast przejść do pracy w branży, którą właśnie regulował. Ustawowy zakaz na 5 lat brzmi w sam raz”.

Deaton zilustrował problem żywym przykładem: „Osoba nie powinna mieć możliwości odejścia z FDA i natychmiastowego podjęcia pracy w firmie Pfizer. Jednego dnia jesteś przewodniczącym Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), a następnego tygodnia zasiadasz w zarządzie kilku firm, które właśnie regulowałeś. To napędza korupcję”.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours