Doradca VanEck faworyzuje Bitcoin nad Ether w propozycji amerykańskiej rezerwy strategicznej

Wśród dyskusji wokół propozycji sugerującej włączenie Bitcoina i Ethereum do rezerwy kryptowalutowej strategii USA, doradca VanEck faworyzuje BTC, wywołując spekulacje na rynku.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Doradca VanEck preferuje włączenie Bitcoina do amerykańskiej strategicznej rezerwy kryptowalut.
  • Dyskusja wywołana propozycją sugerującą Trumpowi rozważenie dodania Bitcoina i Ethereum do amerykańskiej strategicznej rezerwy kryptowalut.
  • Debatę zintensyfikowały różne opinie w społeczności kryptowalut na temat odpowiednich aktywów rezerwowych.

Społeczność kryptowalutowa jest ożywiona dyskusjami wywołanymi propozycją sugerującą byłemu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi rozważenie dodania Bitcoina i Ethereum do strategicznej rezerwy kryptowalutowej kraju. W międzyczasie, wywołując tę debatę, doradca VanEck Gabor Gurbacs wyraził swoje preferencje dla Bitcoina, rozpalając dalszy dialog na rynku. Poza tym dyskusja toczy się w czasie, gdy Donald Trump zyskuje ogromną popularność wśród społeczności kryptowalutowej za swoje pro-kryptowalutowe stanowisko.

Doradca VanEck faworyzuje Bitcoina

W niedawnym poście na platformie X, czołowy influencer kryptowalutowy Zerohedge zasugerował, że jeśli zostanie wybrany, Donald Trump powinien ogłosić zakup 2 milionów Bitcoinów i 10 milionów Ethereum na strategiczną rezerwę kryptowalutową USA. Jednak doradca VanEck Gabor Gurbacs, wybitna postać w przestrzeni kryptowalut, wyraził swoje poparcie dla Bitcoina, sugerując, że ma on większy sens jako strategiczne aktywo rezerwowe.

Tymczasem dyskusja na temat wyboru Bitcoina zamiast Ethereum, zwłaszcza z komentarzem doradcy VanEck, przyciągnęła uwagę, a kilku użytkowników wyraziło rozczarowanie preferencją dla Ethereum. Warto zauważyć, że dyskusja na temat Bitcoin vs. Ethereum była podsycana od zeszłego tygodnia po tym, jak amerykańska SEC dała regulacyjny ukłon w stronę Spot Ethereum ETF.

Jednak jeszcze bardziej intensyfikując debatę, inny użytkownik zapytał, dlaczego nie rozważyć Dogecoin zamiast Ethereum. Komentarz doradcy VanEck podkreśla zróżnicowane opinie w społeczności kryptowalut na temat odpowiednich aktywów rezerwowych dla USA, a także odzwierciedla rosnącą popularność wiodącej monety memowej o tematyce psów w społeczności kryptowalut, biorąc pod uwagę niedawny szum w sektorze monet memowych.

Prokryptowalutowe stanowisko Trumpa

Rozmowa na temat rezerwy kryptowalutowej w strategii USA i komentarz doradcy VanEck pojawia się w czasie, gdy były prezydent USA wykazał otwartość na kryptowaluty. Trump niedawno wskazał plany wspierania firm kryptowalutowych, uznając rosnące znaczenie branży.

W poście w mediach społecznościowych Trump podkreślił zaangażowanie swojej administracji we wspieranie sektora kryptowalut, uznając go za „nową i rozwijającą się branżę”. Warto zauważyć, że jego proaktywna postawa wobec kryptowalut, w tym przyjmowanie darowizn Bitcoin na swoją kampanię i uruchamianie NFT, kontrastuje z postrzeganą niepewnością regulacyjną pod rządami obecnej administracji.

W międzyczasie Donald Trump nazwał również Joe Bidena „najgorszym prezydentem”, mówiąc jednocześnie, że obecna administracja chce utrudnić rozwój branży kryptograficznej.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours