Stany Zjednoczone przewodzą szarży, ponieważ globalne napływy funduszy ETF Bitcoin osiągnęły 10 mld USD w Q1

Ostatnie zgłoszenia 13F ujawniają, że amerykańskie fundusze ETF Spot Bitcoin zebrały 10 miliardów dolarów w AUM od inwestorów instytucjonalnych na całym świecie w pierwszym kwartale FY24.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Amerykańskie fundusze ETF Spot Bitcoin przyciągnęły 10 miliardów dolarów AUM od globalnych inwestorów instytucjonalnych.
  • Zgodnie z najnowszymi dokumentami 13F, 937 firm zainwestowało w te produkty ETF.
  • Stany Zjednoczone przewodziły szarży z napływem 9,27 miliarda dolarów do krajowych funduszy ETF Bitcoin.

W oszałamiającym rozwoju, ostatnie ujawnienia 13F ujawniły, że firmy korporacyjne na całym świecie znacznie zwiększyły swoje inwestycje w amerykańskie fundusze ETF Spot Bitcoin. Dane sugerują, że 937 inwestorów instytucjonalnych rozważało zainwestowanie w te produkty ETF z wkładem ponad 10 miliardów dolarów AUM.

Globalny napływ do Spot Bitcoin ETF

Zgodnie z danymi zebranymi za pośrednictwem najnowszych zgłoszeń 13F do SEC, spółki z 12 krajów zgłosiły udziały w tych nowych instrumentach finansowych. Co więcej, Stany Zjednoczone przewodzą pod tym względem, zgłaszając inwestycje o wartości ponad 9,27 mld USD.

Czołowe amerykańskie banki, takie jak Morgan Stanley i Wells Fargo, zaskoczyły branżę, ujawniając znaczne udziały ETF Bitcoin. Był to kluczowy moment w przyjmowaniu aktywów cyfrowych przez tradycyjne instytucje finansowe. W sumie 898 amerykańskich posiadaczy zgłosiło inwestycje u różnych emitentów ETF Bitcoin.

Co więcej, Millennium Management stał się największym graczem instytucjonalnym z 2 miliardami dolarów zainwestowanymi w te produkty ETF. Inne znane firmy, takie jak Susquehanna International Group (SIG) i Boothbay Fund Management, również dokonały znaczących inwestycji. Sam Boothbay zainwestował ponad 377 milionów dolarów w fundusze ETF wyemitowane przez głównych graczy, takich jak BlackRock, Grayscale, Fidelity i Bitwise. Ten znaczący udział amerykańskich firm podkreśla wiodącą pozycję kraju na rozwijającym się rynku ETF Bitcoin.

Na całym świecie Hongkong stał się drugim co do wielkości ośrodkiem inwestycji w ETF Bitcoin, z 15 posiadaczami przeznaczającymi 210,93 mln USD. Ponadto Jersey pozostało w tyle z 10 posiadaczami i łączną inwestycją w wysokości 58,25 mln USD. Co więcej, Kanada zajęła czwarte miejsce, z siedmioma posiadaczami inwestującymi 54,88 mln USD.

Inne znaczące podmioty to firmy z Kajmanów, Izraela i Szwajcarii, które zainwestowały odpowiednio 16,90 mln USD, 14,35 mln USD i 8,28 mln USD. Ponadto firmy z Puerto Rico, Wielkiej Brytanii, Australii, Holandii i Francji łącznie wniosły 18,85 mln USD do globalnej sumy.

Wzrost napływu funduszy ETF BTC

W maju 2024 r. fundusze ETF Spot Bitcoin zgromadziły do tej pory wpływy w wysokości 1,5 mld USD. W piątek, 17 maja, fundusze ETF odnotowały dodatni przepływ netto w wysokości 221,5 mln USD. ETF IBIT firmy Blackrock odnotował napływ w wysokości 38,1 mln USD. Jednak FBTC Fidelity Wise objął prowadzenie z napływem 99,4 USD. Bitwise’s BITB ETF również zarejestrował znaczący przepływ w wysokości 20,8 mln USD.

Fundusz ETF GBTC firmy Grayscale kontynuował swoją passę napływów, dodając 31,6 mln USD. Ponadto fundusz ETF Ark 21Shares Bitcoin (ARK) odnotował napływ 10 milionów dolarów. Valkyrie’s BRRR i VanEck’s HODL wniosły odpowiednio 6,4 mln USD i 9,5 mln USD. Co więcej, tydzień przyniósł ogromny napływ w wysokości 948,3 mln USD, co przewyższyło kwietniowy odpływ w wysokości 343 mln USD.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours