Binance usunie te pary Bitcoin (BTC), oto wszystko

W dniu dzisiejszym giełda Binance ogłosiła usunięcie ze swojej platformy określonych par z depozytem zabezpieczającym, w których Bitcoin (BTC) służy jako waluta kwotowana.

  • NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
  • Binance ogłosiło usunięcie kluczowych par kryptowalutowych.
  • Bitcoin służy jako waluta kwotowana dla tych par.
  • Ogólnie rzecz biorąc, giełda usuwa pary spot tradingowe, które nie spełniają niezbędnych wymagań, jednak tym razem Binance skupiło się na parach margin tradingowych.

Binance, jedna z wiodących giełd kryptowalut na świecie, ogłosiła zamiar usunięcia z listy określonych par handlu z depozytem zabezpieczającym obejmujących Bitcoin (BTC). Posunięcie to, zaplanowane na 8 lipca 2024 r., dotyczy zarówno krzyżowych, jak i izolowanych par handlu z depozytem zabezpieczającym. Inne dotknięte kryptowaluty to DigiByte (DGB), Alien Worlds (TLM) i Voxies (VOXEL).

Szczegóły dotyczące ostatniego wycofania Binance z giełdy

Co więcej, usunięcie z listy dotyczy w szczególności DGB/BTC i TLM/BTC w obu kategoriach z Bitcoinem jako walutą kwotowaną. Tymczasem para VOXEL/BTC zostanie usunięta z kategorii izolowanego depozytu zabezpieczającego. W powiadomieniu wydanym dla swoich użytkowników Binance poinformowało, że o godzinie 06:00 UTC w niedzielę 7 lipca 2024 r. platforma zawiesi izolowane pożyczki z depozytem zabezpieczającym na tych parach z izolowanym depozytem zabezpieczającym.

Co więcej, o godzinie 06:00 (UTC) 8 lipca 2024 r. Binance Margin automatycznie zamknie pozycje użytkowników. Następnie przeprowadzi rozliczenia i anuluje wszystkie oczekujące zlecenia na dotkniętych parach handlowych. Po zakończeniu tego procesu pary te zostaną trwale usunięte z handlu z depozytem zabezpieczającym na platformie.

Kluczowym aspektem tego ogłoszenia jest rola Bitcoina jako waluty kwotowanej w tych parach. W świecie handlu waluta bazowa jest pierwszą walutą wymienioną w parze i jest towarem kupowanym lub sprzedawanym. Waluta kwotowana, w tym przypadku Bitcoin, jest walutą, w której wyceniana jest waluta bazowa. Oznacza to zatem, że użytkownicy handlowali DGB, TLM i VOXEL, z Bitcoinem jako miarą wartości.

Ta decyzja o usunięciu z listy ma wpływ na traderów, którzy preferują Bitcoin jako standardową miarę dla swoich transakcji. Stanowi to znaczącą korektę dla tych, którzy używają stosunkowo stabilnej wartości Bitcoina jako punktu odniesienia dla innych, bardziej zmiennych kryptowalut. Usuwając te pary, Binance potencjalnie zmniejsza elastyczność użytkowników w handlu mniej znanymi tokenami w stosunku do Bitcoina.

Porady giełdy dla użytkowników w celu uniknięcia potencjalnych strat

Co więcej, Binance zaleciło swoim użytkownikom podjęcie niezbędnych działań przed rozpoczęciem procesu wycofywania z giełdy. Platforma zaleciła użytkownikom zamknięcie swoich pozycji i przeniesienie aktywów z Portfeli Margin do Portfeli Spot przed zaprzestaniem handlu z depozytem zabezpieczającym o godzinie 06:00 UTC w dniu 8 lipca 2024 roku. Ponadto Binance podkreśliło, że nie będzie odpowiedzialne za jakiekolwiek potencjalne straty poniesione z powodu tych zmian, wzywając użytkowników do szybkiego działania.

Pomimo usunięcia z listy, Binance zapewniło użytkowników, że aktywa, których to dotyczy, DGB, TLM i VOXEL, mogą być nadal przedmiotem obrotu na innych dostępnych parach na platformie Binance Margin. Oznacza to, że chociaż bezpośrednie pary handlowe z Bitcoinem są usuwane, nadal istnieją alternatywne sposoby handlu tymi aktywami.

Ten ruch jest częścią ciągłych wysiłków Binance na rzecz optymalizacji platformy handlowej, zapewniając usprawnione i wydajne doświadczenie handlowe. Giełda nieustannie przegląda swoją ofertę produktów, aby dostosować się do wymagań rynku i wymogów regulacyjnych. Ponadto dąży do zapewnienia jak najlepszej obsługi swoim użytkownikom na całym świecie. W związku z tym regularnie ogłasza usunięcie par, którym brakuje płynności, zainteresowania rynkowego i innych czynników.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours