Krach na rynku kryptowalut: Dlaczego Bitcoin i Altcoiny spadają

Krach na rynku kryptowalut: Bitcoin i altcoiny pod presją sprzedaży, ponieważ cena BTC spadła poniżej 58 tys. dolarów w wyniku panicznej sprzedaży przez inwestorów. Oto przyczyny załamania na rynku.

  • NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
  • Cena Bitcoina osiągnęła 24-godzinny najniższy poziom 57 800 USD.
  • Rynek kryptowalut oficjalnie znalazł się w bessie, spadając o 20%.
  • Paniczna sprzedaż spowodowana spłatą Mt. Gox, jastrzębie perspektywy Fed i wygaśnięcie opcji to główne przyczyny krachu.

Rynek kryptowalut powrócił do bessy, ponieważ globalna kapitalizacja rynku kryptowalut spadła dziś o 20% do najniższego poziomu 2,13 bln USD. W ciągu ostatnich 24 godzin kapitalizacja rynkowa spadła o ponad 4,20%. Cena Bitcoina osiągnęła 24-godzinne minimum na poziomie 57 800 USD, spadając z powrotem do kluczowego poziomu wsparcia, ryzykując upadek do 52 000 USD.

Altcoiny, w tym Ethereum, BNB, Cardano, XRP i Toncoin spadły o ponad 5%. Natomiast tokeny ekosystemu Solana i monety memów, a także niektóre monety AI były świadkami dwucyfrowego spadku w ciągu ostatnich 24 godzin.

Nastroje na rynku kryptowalut powracają do strachu w związku z paniczną sprzedażą przez inwestorów przed spłatą 10 miliardów dolarów w BTC i BCH przez Mt. Gox, która rozpocznie się w tym tygodniu. JPMorgan i CoinShares ostrzegły przed wstrząsami na rynku w związku z obawami o potencjalną wyprzedaż ze strony wierzycieli.

Rynek kryptowalut oficjalnie w niedźwiedziu

Według Coinglass, w ciągu ostatnich 24 godzin zlikwidowano kryptowaluty o wartości 300 milionów dolarów. Zlikwidowano ponad 102 tys. traderów, przy czym największe pojedyncze zlecenie likwidacji na giełdzie kryptowalut OKX, gdy ktoś zamienił ETH na USD o wartości 4 mln USD.

W ciągu ostatnich 24 godzin zlikwidowano prawie 250 milionów dolarów długich pozycji i 50 milionów dolarów krótkich pozycji. Inwestorzy stracili ponad 110 miliardów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin, ponieważ kapitalizacja rynku kryptowalut spadła z 2,24 biliona dolarów do 2,13 biliona dolarów.

W międzyczasie wygasa ponad 17 500 opcji BTC o wartości nominalnej 1,02 mld USD, przy współczynniku put-call wynoszącym 0,76. Maksymalny punkt bólu wynosi 62 500, co wskazuje, że cena Bitcoina pozostanie pod presją wyprzedaży, ponieważ BTC spadł dziś poniżej 59 tys. dolarów.

Warto zauważyć, że stosunek put/call w ciągu ostatnich 24 godzin wzrósł powyżej 1,09, przy wolumenie put powyżej 17 200 i wolumenie call blisko 15 793. Wskazuje to, że traderzy opcji stali się bardzo niedźwiedzi na Bitcoinie.

Zmienność implikowana (IV) we wszystkich kategoriach wykazuje znaczne spadki, co oznacza, że ożywienie rynku w niepewnych ruchach cenowych spowoduje spadek ceny BTC poniżej 70 000 USD.

Rządy sprzedające Bitcoin

Rządy USA i Niemiec przeniosły BTC warte miliony w ciągu ostatnich kilku godzin, zgodnie z Arkham. Adres portfela rządu USA przeniósł 237 BTC związanych z przejętymi środkami Potapenko / Turogin na adres zaczynający się od bc1qvc.

Ponadto niemiecki rząd zrzucił również 1300 BTC Bitstamp, Coinbase i Kraken. Przenieśli również 1 700 bitcoinów o wartości 98,76 miliona dolarów do nieznanego portfela.

Transfery dokonane przez te adresy portfeli wywołały panikę wśród inwestorów i handlowców, powodując, że cena BTC ponownie spadła poniżej poziomu 58 000 USD.

Skutki makroekonomiczne nadal narastają

Ostatnie wystąpienie prezesa Fed Jerome’a Powella i publikacja protokołu z posiedzenia FOMC potwierdziły jastrzębie stanowisko przedstawicieli Fed w sprawie obniżek stóp procentowych w tym roku. Saga wyborcza z Trumpem prowadzącym po ostatniej debacie zwiększyła presję, a przedstawiciele Fed czekają na dalsze dane dotyczące inflacji i rynku pracy w USA.

CME FedWatch wskazuje na dwie obniżki stóp w tym roku. Prawdopodobieństwo obniżki stóp o 25 pb we wrześniu wzrosło do 66,5% z 59% w ubiegłym tygodniu. Słabe dane gospodarcze z USA wzmocniły oczekiwania na obniżki stóp procentowych Fed w tym roku.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) utrzymał się w czwartek na poziomie 105,3 po osiągnięciu trzytygodniowego minimum na poprzedniej sesji. Ponadto rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA spadła do 4,35% po tym, jak najnowsze dane ISM i dane o zatrudnieniu wykazały spowolnienie na rynku pracy.

Analitycy przewidują, że odbicie na rynku może nadejść w każdej chwili, a skracanie Bitcoina i altcoinów może okazać się najgorszą decyzją. Dlatego uważają, że konsolidacja w pobliżu obecnego poziomu i odbicie powyżej 61 tys. dolarów do końca tygodnia.

“Spadek płynności USDT nie będzie stymulował wzrostu BTC, wręcz przeciwnie, wzrost pokaże popyt na zakup monet”, według analityka on-chain.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours