Ethereum ETF to lustrzane odbicie szkód spowodowanych przez Sama Bankmana-Frieda i CZ: Lepsze rynki

Better Markets ostro skrytykowało SEC za zatwierdzenie ETF-ów Spot Ethereum, a organizacja przeciągnęła nawet Sama Bankmana-Frieda i Changpenga Zhao z Binance, aby udowodnić swoją rację.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Better Markets potępiło SEC za niedawne zielone światło dla Spot Ethereum ETF.
  • Organizacja uważa, że te produkty inwestycyjne będą stanowić zagrożenie dla inwestorów detalicznych.
  • Jako dowód przytoczyła również niedawne oskarżenia Sama Bankmana-Frieda i Changpenga Zhao z Binance.

W śmiałym posunięciu Better Markets, organizacja non-profit zajmująca się promowaniem interesu publicznego na rynkach finansowych, rozpoczęła zjadliwą krytykę niedawnego zatwierdzenia ETF-ów Spot Spot Ethereum. Skrytykowała ona amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) za zatwierdzenie ETF-ów Ethereum. Dyrektor ds. polityki papierów wartościowych Better Markets, Benjamin Schiffrin, nie szczędził słów potępienia.

Better Markets krytykuje zatwierdzenie ETF-ów Ethereum

Schiffrin określił to posunięcie jako „historyczny błąd”, który tylko zaostrzyłby ryzyko, na jakie narażeni są inwestorzy w niestabilnej branży kryptowalut. Co więcej, oświadczenie Schiffrina pojawia się tuż po zatwierdzeniu przez SEC proponowanych zmian zasad umożliwiających krajowym giełdom papierów wartościowych notowanie i handel udziałami w Spot Ether ETP.

Decyzja ta wzbudziła poważne obawy w społeczności finansowej. Powodem takich obaw są niedawne akty oskarżenia i wyroki skazujące związane z oszukańczymi działaniami w przestrzeni kryptowalut. „Dzisiaj SEC podwoiła swój historyczny błąd, zatwierdzając spotowe bitcoinowe ETP” – ubolewał Schiffrin.

Ponadto podkreślił niebezpieczeństwa związane z inwestowaniem w aktywa takie jak ETH, rodzima waluta sieci Ethereum. Co więcej, wskazał na niedawne przypadki jako dowód nieodłącznego ryzyka związanego z funduszami ETF Spot Ethereum. Zwrócił uwagę na oskarżenie dwóch braci o wykorzystanie integralności łańcucha blokowego Ethereum w celu nieuczciwego uzyskania milionów dolarów w kryptowalutach.

„W naszych oryginalnych i uzupełniających listach z komentarzami podkreśliliśmy powody, dla których proponowane zmiany zasad dotyczące notowania i handlu udziałami w spotowych eterowych ETP powinny zostać odrzucone” – wyjaśnił Schiffrin. Podkreślił on zmienność Etheru jako aktywa oraz podatność sieci Ethereum na oszustwa i manipulacje. Ponadto ostrzegł, że zatwierdzenie Spot Ether ETPs może jedynie zagrozić inwestorom detalicznym i szerszemu systemowi finansowemu.

Oświadczenie przeciwko Samowi Bankman-Fried i CZ

Co więcej, zaangażowanie wybitnych postaci, takich jak Sam Bankman-Fried, założyciel FTX, i Changpeng Zhao (CZ), założyciel Binance, dodatkowo podkreśla obawy podniesione przez Better Markets. Obie osoby miały w ostatnich miesiącach kłopoty prawne. Bankman-Fried został skazany za kradzież miliardów dolarów, a CZ przyznał się do prania brudnych pieniędzy.

Zgodnie z wyrokami sądowymi, Bankman-Fried otrzymał 64 miesiące więzienia. Podczas gdy CZ z Binance dostał 4 miesiące więzienia, nie jest jednak jasne, czy rozpoczął odbywanie kary. Better Markets uważa, że fundusze ETF Ethereum mogą stanowić podobne zagrożenie dla systemu finansowego, jak w wyżej wymienionych przypadkach.

Jednak Better Markets spotkało się z reakcją na to stwierdzenie. Nate Geraci, gospodarz ETF Prime, podkreślił bezprecedensową zmianę stanowiska SEC i administracji Bidena w sprawie kryptowalut. Zauważył, że Better Markets może nie być świadome tej nagłej zmiany. W sarkastycznym tonie Geraci stwierdził: „Better Markets najwyraźniej nie otrzymało notatki z DC, aby zmienić stanowisko w sprawie kryptowalut”.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours