Prognoza rynku kryptowalut: Współczynnik MVRV wskazuje, że hossa Bitcoina ma miejsce do wzrostu

Prognoza dla rynku kryptowalut: Rynek kryptowalut wykazuje oznaki ożywienia z BTC i ETH na czele, napędzany niedawnym zatwierdzeniem ETF Spot ETH i pozytywnymi wskazówkami analizy rynku Bitcoin, wskaźnik MVRV jest nadal poniżej historycznych poziomów szczytowych.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Rosnąca linia trendu wzmacnia obecne ożywienie na Bitcoinie dzięki dynamicznemu wsparciu.
  • Ucieczka ceny WIF z dwumiesięcznej konsolidacji sygnalizuje poważne odwrócenie trendu.
  • Cena Celestia może przedłużyć swój trend konsolidacyjny, dopóki trójkąt symetryczny nie zostanie nienaruszony.

Prognoza dla rynku kryptowalut: Rynek kryptowalut jest świadkiem powolnego, ale stałego ożywienia, ponieważ wiodące aktywa cyfrowe Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) na zmianę wzmacniają nastroje inwestorów. Niedawne zatwierdzenie Spot ETH ETF wywołało nową presję zakupową na rynku altcoinów, podczas gdy CryptoQuant rzucił światło na bieżącą dynamikę rynku Bitcoin, sugerując, że hossa jest daleka od zakończenia.

Według tej renomowanej firmy analitycznej, stosunek wartości rynkowej do wartości zrealizowanej (MVRV), popularny wskaźnik wykorzystywany do oceny rentowności posiadaczy Bitcoina, wskazuje, że rynek jest nadal w stanie odnotować dalsze wzrosty.

Historycznie, podczas hossy, wskaźnik MVRV osiągał szczyty na poziomach takich jak 4,83 i 3,97. Obecny wskaźnik MVRV wynosi jednak tylko 2,78, co sugeruje, że Bitcoin nie osiągnął jeszcze strefy przewartościowania typowej dla szczytów rynkowych. Obserwacja ta sugeruje, że istnieje potencjał do dalszego ruchu wzrostowego na rynku.

1) Bitcoin (BTC)

Pionierska kryptowaluta Bitcoin znajduje się w fazie ciągłego ożywienia od początku maja, gdy jej cena odbiła się od 56000 USD. Wzrost ten podniósł wartość aktywów o 21,3% i obecnie wynosi 68550 USD.

Zgodnie z danymi z CoinMarketcap, Bitcoin posiada kapitalizację rynkową w wysokości 1,35 biliona dolarów, a wolumen obrotu wzrósł o 70%, osiągając 70 miliardów dolarów.

Analiza wykresu dziennego pokazuje stabilność ceny BTC powyżej 67500 USD ze świecami odrzucenia długiego ogona. Ta silna presja popytowa może stworzyć nowy wyższy dołek, wskazując, że kupujący gromadzą aktywa przy sporadycznych spadkach – kluczowa oznaka trwałego trendu wzrostowego.

Potencjalne odbicie od tego wsparcia spowoduje wzrost aktywów o 7,7%, aby osiągnąć najwyższy poziom 73800 USD.

Z drugiej strony, jeśli sprzedający przełamią linię trendu wsparcia niosącą obecny trend ożywienia, BTC może wywołać nową korektę i ponownie przetestować 60000 USD.

2) Dogwifhat (WIF)

Dogwifhat (WIF) to memecoin działający na blockchainie Solana, który zyskał popularność dzięki swojej społecznościowej naturze i atrakcyjności memów internetowych. Jego maskotka, pies Shiba Inu w różowym kapeluszu, symbolizuje beztroską i kapryśną esencję wielu memów, podobnie jak poprzednicy, tacy jak Dogecoin i Shiba Inu.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy cena WIF była świadkiem trendu bocznego wśród rozwoju symetrycznej formacji trójkąta. Dwie zbiegające się linie trendu tej formacji prowadziły aktywa w wąskiej przestrzeni, zanim doszło do zdecydowanego wybicia w górę.

W poniedziałek cena monety przebiła górną linię trendu formacji, sygnalizując kontynuację dominującego trendu wzrostowego. Przy wzroście w ciągu dnia o 9%, moneta Dogwifhat osiągnęła cenę handlową 3,7 USD, podczas gdy jej wartość rynkowa wyniosła 3,69 mld USD.

Jeśli zwyżkowa dynamika utrzyma się, cena WIF prawdopodobnie osiągnie 30% z 4,86 USD.

3) Celestia (TIA)

Celestia (TIA) to wysoce innowacyjna sieć blockchain, która wyróżnia się modułową architekturą, która pozwala na większą skalowalność i elastyczność w porównaniu z tradycyjnymi systemami blockchain.

Dominujący trend korekcyjny na monecie TIA ustabilizował się powyżej psychologicznego poziomu 8 USD, przesuwając spadkową trajektorię w bok. Spojrzenie na ten dzienny wykres pokazuje konsolidację otoczoną między dwiema zbieżnymi liniami trendu tworzącymi symetryczny wzór trójkąta.

W obliczu ponownego ożywienia na rynku, moneta Celestia rosła przez cztery kolejne dni, podnosząc swoją wartość z 8,84 USD do 10,65 USD, rejestrując 20% skok. Przy utrzymujących się zakupach cena monety przebije górną linię trendu, sygnalizując poważne odwrócenie trendu.

Potencjalne przełamanie przyspieszy zwyżkową dynamikę i będzie dążyć do wyższych celów na poziomie 12,8 USD, a następnie 15,5 USD.

Kluczowe wnioski

Cena BTC utrzymująca się w trendzie bocznym powyżej 67500 USD przez ponad tydzień ograniczyła dynamikę ożywienia na większości głównych altcoinów. Jednak szerszy trend pozostaje zwyżkowy w związku z zatwierdzeniem Spot Ethereum ETF i rosnącymi oczekiwaniami rynku na rajd Bitcoina po Halving.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours