Według analityków, Ethereum osiągnie lepsze wyniki niż Bitcoin, gdy do gry wejdzie narracja spot ETH ETF

Analitycy z QCP Capital zauważają, że pomimo szybkiego spadku Bitcoina do 59 000 USD, finansowanie powróciło do rozsądnych poziomów, a bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przewaga pary ETH/BTC.

Podczas niestabilnej nocnej sesji Bitcoin (BTC) szybko ustanowił nowy rekord wszech czasów na poziomie 69 400 USD tylko po to, by w ciągu kilku godzin gwałtownie spaść do 59 200 USD. Ten gwałtowny spadek spowodował likwidację długich pozycji lewarowanych o wartości ponad 1 miliarda dolarów na samym Binance.

Jednak, jak zauważyli analitycy QCP Capital, rynek szybko się odbił, ponieważ spadek został agresywnie wykupiony, a poziom 60 000 USD wykazał solidne wsparcie. Według analityków, stopy finansowania powróciły do “rozsądnych poziomów”, oscylując wokół 30% rocznie na Binance. W związku z tym analitycy QCP Capital przewidują, że Ethereum (ETH) osiągnie lepsze wyniki niż Bitcoin, zauważając, że narracja wokół spotowego funduszu ETF Ethereum zyskuje na popularności.

“[…] the likely scenario is the outperformance of ETHBTC as the ETH spot ETF narrative comes into play.”

QCP Capital

Pomimo odreagowania dźwigni finansowej, terminowe kontrakty futures są nadal notowane ze znaczną premią w stosunku do cen spot, podkreślają analitycy, dodając, że nastąpił wzrost aktywności klientów mającej na celu sprzedaż spreadu spot-forward, szczególnie w przypadku kontraktów wygasających między wrześniem a grudniem tego roku, co pozwala inwestorom zabezpieczyć wolne od ryzyka zyski na ten rok.

W momencie publikacji Ethereum pozostaje znacznie oddalone od swojego rekordowego poziomu w porównaniu do Bitcoina, co sugeruje potencjał do szybkiego wzrostu wartości. Podczas gdy Bitcoin znajduje się zaledwie 4,3% od swojego historycznego szczytu osiągniętego 5 marca, Ethereum pozostaje w tyle za swoim rekordem z 2021 roku o ponad 20%, zgodnie z danymi CoinGecko.

W miarę ewolucji krajobrazu kryptowalut, behemoty z Wall Street intensyfikują wysiłki na rzecz wprowadzenia większej liczby kryptowalutowych funduszy ETF, po zatwierdzeniu przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszystkich wniosków o fundusze ETF typu spot Bitcoin na początku stycznia. Raporty wskazują na trwające dyskusje między SEC a wnioskodawcami Ethereum ETF, przy czym decyzje w sprawie ETF-ów Ethereum są opóźnione najwcześniej do maja. W szczególności wniosek VanEck czeka na odpowiedź do 23 maja, wraz z wnioskami od BlackRock, Franklin Templeton Grayscale i Invesco Galaxy.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours