Chińscy inwestorzy zwiększają premię za złoto ETF do 30% wśród Bitcoin ETF FOMO

Chińscy inwestorzy zwiększyli premię za złoto ETF do ponad 30% z powodu FOMO związanego z brakiem Spot Bitcoin ETF w tym kraju.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Chińscy inwestorzy reagują na Bitcoin ETF FOMO.
  • Zepchnęli premię za złoto ETF do ponad 30%.
  • Najlepsi zarządzający funduszami na kontynencie złożyli wnioski o uruchomienie ETF-ów Bitcoin za pośrednictwem swoich spółek zależnych w Hongkongu.

W ferworze szalonej aktywności handlowej lokalni inwestorzy w Chinach podnieśli premię za akcje złota ETF do oszałamiających 30%. Doprowadziło to nawet do nagłego wstrzymania handlu. Co więcej, analityk Bloomberga Eric Balchunas rzucił światło na sytuację, powołując się na Bitcoin ETF FOMO (Fear of Missing Out) jako główny powód.

Bloomberg wyjaśnia wpływ Bitcoin ETF FOMO na fundusze złota w Chinach

W niedawnym wpisie na X, Balchunas zwrócił uwagę na desperację chińskich inwestorów, którzy chcą odejść od zmagającej się z trudnościami krajowej gospodarki i giełdy. Balchunas napisał: “Tamtejsi inwestorzy są tak zdesperowani, by kupować rzeczy niezwiązane z ich własną gospodarką/rynkiem akcji, który znajduje się w rynsztoku”.

Nastroje te odzwierciedlają rosnący apetyt wśród chińskich inwestorów na aktywa postrzegane jako bezpieczniejsze lub mniej skorelowane z ich lokalnymi warunkami gospodarczymi. Co więcej, skutki braku Bitcoin ETF w Chinach są godne uwagi. Balchunas zauważa: “Dla tych, którzy się zastanawiają, kupowanie ETF-ów Bitcoin nie jest tam dozwolone”.

Co więcej, analityk dodał: “Gdyby tak było, przypuszczam, że oszaleliby na ich punkcie, biorąc pod uwagę, ile FOMO wykazali dla złota i amerykańskich akcji (btc z łatwością przewyższa oba)”. Podkreśla to potencjalny entuzjazm dla Bitcoin ETF wśród chińskich inwestorów, którzy obecnie kierują swoje FOMO na złoto i akcje amerykańskie. Spowodowało to wzrost premii za złoto ETF do 30,49%

Jednak chińscy inwestorzy mogli wreszcie uzyskać dostęp do funduszy ETF Spot Bitcoin, ponieważ zarządzający funduszami na kontynencie złożyli wniosek o zatwierdzenie tych funduszy. Jednak te fundusze ETF byłyby dostępne za pośrednictwem ich spółek zależnych w Hongkongu, co czyni je niedostępnymi dla inwestorów zamieszkałych w Chinach kontynentalnych.

Hongkong zezwoli na fundusze giełdowe Bitcoin?

Jak informowaliśmy wcześniej, coraz więcej firm zajmujących się funduszami hedgingowymi strategicznie wykorzystuje swoje spółki zależne w Hongkongu, aby wykorzystać fundusze ETF Spot Bitcoin. Według ostatnich doniesień Securities Times, instytucje takie jak Harvest Fund i Southern Fund w Hongkongu są aktywnie zaangażowane w badanie ETF-ów Bitcoin.

Co więcej, Harvest Fund złożył wniosek o fundusz ETF Bitcoin spot do Komisji Nadzoru Papierów Wartościowych w Hongkongu. Co więcej, eksperci z branży spekulują, że możemy zobaczyć wprowadzenie aplikacji ETF Bitcoin już w drugim kwartale tego roku.

Prognoza ta podkreśla znaczącą dynamikę w branży, ponieważ Hongkong przygotowuje się do stania się centrum kryptowalut. Spółka zależna Southern Fund, Southern Dongying, jest znana z bycia pionierem różnych rodzajów produktów, takich jak QDII w chińskiej branży ofert publicznych. Ponadto ma ona stać się liderem na rynku Bitcoin ETF, wyznaczając znaczący kamień milowy w przestrzeni kryptowalut.

Uruchamiając pierwszy kryptowalutowy ETF w Azji, Southern Dongying pozycjonuje się jako lider na tym wschodzącym rynku. Wprowadzenie Southern East English Bitcoin Futures ETF i Southern East England Ethereum Futures ETF w Hongkongu jeszcze bardziej zwiększy popularność Bitcoina. Co więcej, może to katalizować wzrost trajektorii cen BTC.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours