Cena bitcoina (BTC) osiągnęła ATH w euro, ponieważ posiadacze zysku osiągnęli 100%

Cena Bitcoina gwałtownie wzrosła do najwyższego poziomu w historii (ATH) w euro i funtach, spychając obecnych posiadaczy do rentowności

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Bitcoin właśnie osiągnął ATH w EUR i GBP wśród bezprecedensowego rajdu
  • Aktywa przekroczyły wartość 66 000 USD, a ATH zbliża się do końca
  • Spot Bitcoin ETF pozostaje głównym katalizatorem napędzającym cenę Bitcoina

Bitcoin (BTC) rośnie w siłę i z powodzeniem osiągnął rekord wszech czasów (ATH) w euro.

BTC osiąga ATH w EUR i GBP

Dokładnie rzecz biorąc, Bitcoin osiągnął ATH w wysokości 60 447 euro i 51 736 funtów na amerykańskiej giełdzie kryptowalut Coinbase, wyznaczając nowe ATH. Warto zauważyć, że BTC nie przekroczył jeszcze swojego ATH w Stanach Zjednoczonych. W listopadzie 2021 r. moneta osiągnęła wartość rynkową ponad 69 000 USD na Coinbase.

W ciągu ostatnich 24 godzin flagowe aktywo cyfrowe odnotowało ponad 6% wzrost i w momencie publikacji prasowej było notowane na poziomie 66 190,83 USD.

Gwałtowny wzrost ceny Bitcoina jest spowodowany kilkoma wydarzeniami, w tym wzrostem na rynku spot Bitcoin ETF. Tylko IBIT BlackRock zarejestrował napływy w wysokości do 7,8 mld USD, a następnie FBTC Fidelity z napływami w wysokości 4,8 mld USD.

Luty okazał się miesiącem z najdłuższą zieloną świecą w historii Bitcoina. Poza ceną, kapitalizacja rynkowa BTC wzrosła w tym samym czasie, osiągając obecnie 1,244 bln USD. Wzrost ten dodatkowo osłabia jego pozycję, ponieważ Bitcoin dominuje w ekosystemie aktywów cyfrowych.

Zainteresowanie i aktywność inwestorów na rynku Bitcoina również znacznie wzrosły, co jest wyraźnie wyrażone w wolumenie obrotu monetą, który również wzrósł o 65,6%, osiągając 34,75 mld USD. Wydaje się, że kupujący nie ponoszą już strat, ponieważ liczba adresów przynoszących zyski osiągnęła prawie 100% i wyniosła 51,94 miliona

Zaledwie około dwa tygodnie temu liczba adresów BTC przynoszących zysk przekroczyła zaledwie 90%, co podkreśla gwałtowny wzrost wskaźników monety.

Wpływ inflacji na cenę Bitcoina

Indeks dolara monety wykazał pozytywną dynamikę z zeszłego tygodnia. W szczególności indeks dolara jest kluczowym wskaźnikiem, który testuje siłę lub względną wartość waluty amerykańskiej w stosunku do sześciu głównych rywali. Wzrost indeksu wskazuje na siłę dolara w stosunku do innych głównych walut i odwrotnie. W styczniu i lutym indeks zyskał łącznie 2,7%.

Niedawno opublikowane oświadczenie Grayscale potwierdziło stały spadek inflacji w USA od początku roku. W tym celu analitycy popularnego emitenta Bitcoin ETF opublikowali ostrzeżenie, ostrzegając przed niekorzystnym wpływem inflacji na wyższe stopy procentowe, a w konsekwencji na kryptowaluty.

W kontekście, rosnąca inflacja zmniejszyłaby prawdopodobieństwo obniżek stóp procentowych przez amerykańską Rezerwę Federalną, scenariusz, który mógłby osłabić perspektywy dalszej akumulacji kryptowalut i wzrostu wyceny, ponieważ tradycyjne instrumenty inwestycyjne będą dość atrakcyjne przy ograniczonym ryzyku.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours