Przełamanie: Wzrost cen kryptowalut po ogromnym napływie funduszy ETF Bitcoin, ETH o wartości 1,8 mld USD

Akcje kryptowalutowe, takie jak COIN, IBIT, MSTR i inne, rosną, ponieważ napływ 1,8 miliarda dolarów do funduszy ETF Bitcoin i Ethereum wywołuje optymizm na rynku.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Akcje kryptowalut rosną po napływie 1,8 mld USD do funduszy ETF Bitcoin i Ethereum.
  • Raport CoinShares odnotowuje drugi co do wielkości tygodniowy napływ, zdominowany przez Bitcoin.
  • Znaczące zyski odnotowały akcje Coinbase, MicroStrategy, BlackRock iShares Bitcoin Trust i Robinhood.

W oszałamiającym obrocie wydarzeń rynek kryptowalut był świadkiem gwałtownego wzrostu akcji kryptowalut po ogromnym napływie 1,8 miliarda dolarów na rynki Bitcoin i Ethereum. W międzyczasie, podczas sesji przedrynkowej 4 marca, akcje takie jak Coinbase (COIN), MicroStrategy (MSTR), BlackRock iShares Bitcoin Trust (IBIT) i Robinhood (HOOD), między innymi, znacznie wzrosły, jadąc na fali pozytywnych nastrojów wygenerowanych przez najnowszy raport CoinShares.

Fundusze ETF Bitcoin i Ethereum odnotowują tygodniowy napływ w wysokości 1,84 mld USD

W raporcie CoinShares podkreślono niezwykły napływ 1,84 miliarda dolarów do produktów inwestycyjnych w aktywa cyfrowe, co stanowi drugi co do wielkości tygodniowy napływ w historii. Warto zauważyć, że wzrostowi temu towarzyszyły rekordowe wolumeny obrotu, przekraczające 30 miliardów dolarów w ciągu tygodnia.

W międzyczasie Bitcoin zdominował napływy, odpowiadając za 94% całkowitej kwoty w wysokości 1,73 mld USD. Ponadto Ethereum również odnotowało znaczny wzrost, a napływy wyniosły łącznie 85 milionów dolarów, co jest najwyższym wynikiem od połowy lipca 2022 roku. Wydaje się, że ten pozytywny napływ wywołał wzrost cen akcji kryptowalut podczas dzisiejszej sesji przedrynkowej.

Ponadto raport podkreślił dominację Stanów Zjednoczonych w napędzaniu napływów netto, które wyniosły 1,88 mld USD. Zostało to jednak częściowo skompensowane przez odpływy z podmiotów o ugruntowanej pozycji, takich jak Grayscale, które odnotowały odpływy w wysokości 1,46 mld USD z ETF Bitcoin.

Niemniej jednak, nowi emitenci ETF Bitcoin zdołali zrównoważyć ten trend, przyciągając łącznie 3,2 mld USD napływów. Podczas gdy Bitcoin pozostał głównym celem inwestorów, odrodzenie Ethereum zasygnalizowało ponowne zainteresowanie alternatywnymi kryptowalutami. Ponadto zyski z akcji kryptowalut odzwierciedlają również rosnące zainteresowanie traderów sektorem aktywów cyfrowych

Akcje kryptowalutowe rosną wśród gwałtownego napływu

Akcje kryptowalut zyskały znaczną popularność wśród inwestorów po publikacji raportu, co sugeruje rosnący optymizm wśród inwestorów. Na przykład akcje Coinbase (COIN) wzrosły o 6,57% w sesji przedrynkowej do 219,29 USD, podczas gdy MicroStrategy (MSTR) wzrosły o 8,58% do 1 171,88 USD. Z drugiej strony iShares Bitcoin Trust (IBIT) firmy BlackRock odnotował wzrost o 3,42% do 37,22 USD, a akcje Robinhood (HOOD) wzrosły o 1,93% do 16,90 USD.

Jednak pomimo ogólnego pozytywnego nastawienia, reakcje rynku różniły się w zależności od regionu. W szczególności Szwajcaria odnotowała napływy w wysokości 20 mln USD, w przeciwieństwie do odpływów ze Szwecji, Niemiec i Kanady, które wyniosły odpowiednio 32 mln USD, 35 mln USD i 23 mln USD.

Co ciekawe, krótcy inwestorzy podwoili swoje pozycje z dodatkowym napływem 22 milionów dolarów do krótkich produktów inwestycyjnych Bitcoin, odzwierciedlając strategię hedgingową wśród ostatnich ruchów cen Bitcoina.

Napływ funduszy do Polygon i odpływy z Solana wskazywały na zmieniające się preferencje inwestorów na rynku altcoinów. Polygon otrzymał 7,6 miliona dolarów napływu, co stanowi 22% jego aktywów pod zarządzaniem (AuM), a Solana była świadkiem odpływu 12 milionów dolarów, dynamiczny charakter krajobrazu kryptowalut był oczywisty.

Jednak wzrost cen akcji kryptowalut można również przypisać przekroczeniu przez cenę Bitcoina poziomu 65 000 USD po raz pierwszy od listopada 2021 r. Z drugiej strony, cena Ethereum również przekroczyła w poniedziałek poziom 3500 USD, co sugeruje utrzymujący się zwyżkowy nastrój na rynku.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours