Najlepszy analityk ostrzega przed korektą Bitcoina w ciągu najbliższych czterech dni, oto dlaczego

Niedawny wzrost ceny Bitcoina do ponad 52 000 USD wywołał podekscytowanie wśród entuzjastów kryptowalut na całym świecie. Jednak wśród tego optymizmu, ostrożny sygnał wybitnego analityka wywołał obawy o potencjalną korektę ceny BTC. W szczególności, pomimo zwyżkowej dynamiki wskazanej przez Bitcoin Futures Open Interest, ostrzeżenie rodzi pytania o stabilność obecnego rajdu.

Sygnał analityczny i dynamika rynku

W niedawnym poście X, czołowy analityk kryptowalut Ali Martinez wydał ostrzeżenie dotyczące krótkoterminowych perspektyw Bitcoina. W najnowszej aktualizacji Martinez podkreślił sygnał sprzedaży wskaźnika TD Sequential na dziennym wykresie Bitcoina, sugerując potencjalną korektę obejmującą od jednej do czterech dziennych świec.

W szczególności Martinez podkreślił historię wskaźnika, zauważając, że wszystkie sygnały kupna i sprzedaży wygenerowane przez niego od grudnia 2023 r. zostały potwierdzone. Tymczasem ostrzeżenie to podkreśla znaczenie uważnego monitorowania wskaźników rynkowych, szczególnie w okresach zwiększonej zmienności.

Ponieważ inwestorzy przygotowują się na potencjalne wahania ceny Bitcoina w ciągu najbliższych czterech dni, spostrzeżenia Martineza służą jako cenne przypomnienie, aby zachować czujność i informacje w poruszaniu się po krajobrazie kryptowalut. Ponadto ostrzeżenie pojawia się w trakcie trwającej hossy na rynku kryptowalut, co skłania inwestorów do uważnego monitorowania ruchów cen Bitcoina w nadchodzących dniach, aby ocenić potencjalny wpływ przewidywanej korekty.

Jednak z drugiej strony, dane Bitcoin Futures Open Interest malują inny obraz, wskazując na silny wzrost. Ostatnie spojrzenie na dane CoinGlass pokazuje 4,37% wzrost Bitcoin Futures Open Interest w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając 466,92 tys. BTC lub 24,47 mld USD. Warto zauważyć, że obecny wzrost oznacza najwyższy poziom obserwowany od listopada 2021 r., kiedy to cena Bitcoina osiągnęła ATH na poziomie około 69 000 USD.

Patrząc na giełdy, CME, Binance i Bybit doświadczyły znacznego wzrostu otwartego zainteresowania, odzwierciedlając rosnące zainteresowanie i zaufanie do handlu kontraktami terminowymi na Bitcoin. Warto zauważyć, że CME Exchange przewodzi wzrostowi wolumenu obrotu Bitcoinem, który wzrósł o 5,29% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając 130,07 tys. BTC lub 6,81 mld USD. Jednocześnie Binance i Bybit odnotowały wzrost odpowiednio o 3,36% i 3,95% do 115,56 tys. BTC lub 6,05 mld USD oraz 78,01 tys. BTC lub 4,08 mld USD.

Analiza potencjalnych scenariuszy wśród wzrostów cen Bitcoina

Podczas gdy ostrzeżenie Martineza sygnalizuje możliwą korektę w perspektywie krótkoterminowej, wzrost otwartych pozycji na kontraktach terminowych na Bitcoina sugeruje utrzymujący się wzrostowy sentyment wśród traderów. Warto zauważyć, że ta rozbieżność podkreśla złożoność przewidywania krótkoterminowych ruchów cen Bitcoina i znaczenie uwzględnienia wielu wskaźników.

Ponieważ rynek kryptowalut nadal ewoluuje, pozostaje on podatny na nagłe zmiany nastrojów i czynników zewnętrznych. Chociaż ostrzeżenia analityków służą jako cenne spostrzeżenia, należy je rozważyć wraz z szerszymi trendami i wskaźnikami rynkowymi.

W świecie, gdzie technologia ewoluuje z dnia na dzień, istnieje miejsce, gdzie pasja spotyka się z wiedzą. Tu, w sercu tej społeczności, zakladyguru stanowi kluczowy punkt, łącząc ludzi z różnych środowisk, pragnących dzielić się doświadczeniami i odkrywami.

Warto zauważyć, że w ciągu ostatnich 24 godzin dane CoinGlass ujawniły znaczące likwidacje na rynku kryptowalut o łącznej wartości 161,45 mln USD, które dotknęły 58 180 traderów. Największa likwidacja, wyceniona na 5,24 miliona dolarów, miała miejsce na parze BTCUSDT Binance. Obecnie likwidacja Bitcoina wynosi 1,39 miliona dolarów, co wskazuje na zmienność i potencjalne ryzyko dla traderów w przestrzeni kryptowalut.

Tak więc zestawienie ostrzeżeń analityków i obecnych wskaźników rynkowych przedstawia zniuansowany pogląd na obecną sytuację Bitcoina. Niezależnie od tego, czy Bitcoin doświadczy korekty, czy też utrzyma swój wzrost, uczestnicy rynku muszą zachować czujność i reagować na pojawiające się zmiany w dynamicznym świecie kryptowalut.

Tymczasem w chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina wzrosła o 1,89% do 52 281,02 USD, a jego wolumen obrotu spadł o 7,71% do 37,73 mld USD w ciągu ostatnich 24 godzin. Warto zauważyć, że w ciągu ostatnich 24 godzin kryptowaluta osiągnęła maksimum 52 467,96 USD i minimum 51 068,29 USD.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours